Inloggen

Inloggen

Na In de tweede ronde thuis met 7-1 gewonnen te hebben van het verzwakte De IJssel 1, moesten we in de derde ronde op bezoek bij het zeker niet zwakke Krimpen aan den IJssel 1l in de achtertuin van Désiree die met de fiets kon komen.
Doordat Steyn en Ansh niet beschikbaar waren,  was er weer enige stress bij de teamleider om een invaller te vinden, wat waarachtig niet meeviel.
Gelukkig was Supersub Steven bereid om ondanks drukke stagewerkzaamheden weer in te vallen.

De wedstrijd begon uitstekend. De tegenstander van Richard trok al in de opening ten aanval maar ruilde gek genoeg bijna alle lichte stukken. Richard ondermijnde het witte centrum en drong met zijn dame de vijandelijke stelling binnen om een pion te winnen op b2. Dit keer zeker goed. Toen er nog meer pionnen van het bord dreigden te gaan, gaf zijn tegenstander het op.
Ook topscorer Fabian (tactisch weer messcherp, 3 uit 3!) kon al gauw de felicitaties in ontvangst nemen. Zijn tegenstander ging ook met zijn dame op avontuur maar zette niet door en verwaarloosde de ontwikkeling van zijn koningsvleugel. Toen hij eindelijk rokeerde keek hij eigenlijk al tegen een gatenkaas aan. Met wat tactische grappen won Fabian beslissend materiaal.Toch leek het geen gemakkelijke avond te worden, Zeker niet toen Rob in de Scandinavische opening niet de beste zet deed. Hij offerde nog wel heel creatief zijn dame voor toren en vrijpion op b7, maar ging toch kansloos van het bord.

Toen viel het echter allemaal onze kant op. Onze teamspirit was optimaal, er werd gevochten voor ieder halfje.
Zelf nam ik weer veel risico’s door gebrekkige theoriekennis, maar zoals zo vaak won ik toch, omdat mijn aanval uiteindelijk sneller en gevaarlijker was. Zoals Dees zei, altijd blijven vechten!Wilmar won een pion, al kreeg zijn tegenstander tegenspel. Schitterende probleemmotieven (36. Ld6!) zaten er in de partij die helaas niet helemaal naar boven kwamen. Maar toen zijn tegenstander in tijdnood zo maar een stuk offerde, was het snel gebeurd en al 4-1 voor ons.Het beslissende punt werd binnen gebracht door kopman en kersverse vader Maurits (de geboorte van zijn dochter heeft nog geen negatief effect op zijn schaakpeil ) .
Na een strategisch lastige opening kreeg hij licht voordeel en vervolgens een stuk tegen een paar pionnen. De sterke Harold van Dijk verzon nog van alles, maar Maurits maakte het mooi af.Ook Supersub Steven kreeg dit keer loon naar werken. Na een gelijkwaardige opening trok hij gedurfd ten aanval en dat resulteerde in damewinst. Mooi ambitieus gespeeld, niet zonder risico, maar zijn moed beloond. 
En tot slot onze hooggewaardeerde Dees, die zich bijna met hoofdpijn had afgemeld, maar er gelukkig  toch was. En haar oude leermeester in het toreneindspel wist te verschalken na hem eerst op een ouderwets gemeen Dees-zetje te hebben getrakteerd (30.  …. a4-a3!).En hiermee kwam de eindstand net als de vorige ronde op 7-1 voor Spijkenisse!

De gedetailleerde uitslagen:

Krimpen a/d IJssel 1    1931 - Spijkenisse 1      1992 1 - 7
1. Harold van Dijk     2268 - Maurits van der Linde  2220 0 - 1
2. Floris Doolaard     1928 - Erik Both        2165 0 - 1
3. Ronald Sparreboom    1910 - Wilmar Meijer      1997 0 - 1
4. Henny Versteeg     1920 - Desiree Hamelink    2117 0 - 1
5. Hans van Nieuwenhuizen 1956 - Fabian van Buuren    2003 0 - 1
6. Marcel de Ruiter    1825 - Steven de Wilde     1864 0 - 1
7. Michel van Cappellen  1833 - Rob Kalkman       1862 1 - 0
8. Bert van Brussel    1806 - Richard Koopman     1709 0 - 1


En de Bonus is dat Dordrecht van Charlois Europoort heeft gewonnen (met 6,5-1,5) zodat we nu alleen aan kop gaan:

Hoofdklasse     	 N Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Spijkenisse 1    3 6 19 x 5 . . 7 . 7 .
2. Dordrecht 1     3 4 15 3 x 6½ . . 5½ . .
3. Charlois Europoort 1 3 4 14 . 1½ x . . 6 . 6½
4. Fianchetto/HZPS 1  3 4 13½ . . . x 4 . 4 5½
5. Krimpen a/d IJssel 1 3 3 10 1 . . 4 x . . 5
6. RSR Ivoren Toren 1  3 2 9½ . 2½ 2 . . x 5 .
7. De IJssel 1     3 1 8  1 . . 4 . 3 x .
8. Messemaker 1847 1  3 0 7  . . 1½ 2½ 3 . . x

Op vrijdag 13 december (!) komt Messemaker 1 op bezoek in de Boekenberg, dan gaan we er weer lekker tegen aan!

Verslag Krimpen: https://svkrimpen.nl/k1-rsb-spijkenisse-1/