Inloggen

Inloggen

De wedstrijd begon met een snelle remise van Désiree Hamelink tegen een 2200+-speler. Dees neutraliseerde de witte openingsopzet bekwaam, waarna de spelers besloten om vandaag niet tot het gaatje te gaan. ½-½
 
Iets meer strijd was er op het bord van Maurits van der Linde tegen een sterke jeugdspeelster. Optisch gezien stond Maurits best wel goed met het loperpaar en aanvalskansen. Hij ging wellicht iets te overhaast te werk, want nadat alle lichte stukken waren geruild was de muziek snel uit de stelling. 1-1
 
Helaas viel de eerste nul aan de kant van Spijkenisse. Invaller Wilmar Meijer (voor Tony Zhang) speelde een creatieve opening tegen het Frans. Zijn loper op b5 werd ingesloten, maar dit leverde hem wel aanvalskansen op. In ruil voor een loper en een paard kreeg hij een toren en een pion. Helaas hadden zijn torens geen open lijnen en toen zijn tegenstander de aanval overnam, moest Wilmar de vlag strijken. 1-2
 
De stand kon helaas niet gelijk worden getrokken door Jordy. Zijn jeugdige tegenstander trok ten aanval, Jordy ving dit goed op, stond iets beter, maar het was onvoldoende voor het hele punt. 1½-2½.
 
Erik Both kon het tij ook niet keren, hij had een off-day. Al snel in de opening gaf hij zomaar een pion weg, probeerde toch nog een verdedigingswal op te werpen, maar toen hij ook nog een toren in de aanbieding deed, staakte hij de strijd. 1½-3½
 
Aan bord 1 wist Ricardo Klepke tegen een 2300+-speler een knappe remise te scoren vanuit een mindere stelling, die op een Stonewalll opstelling leek. Bijna alle pionnen op wit en ook nog een witveldige loper, positioneel zag het er niet zo mooi uit. Maar Ricardo deed gewoon zijn zetjes, bleef kalm heen en weer schuiven en verzwakte zijn stelling niet. Nadat vijf keer Te7-e8-e7 was gespeeld, werd de stelling vanwege herhaling van zetten remise gegeven. 2-4
 
Het lichtpuntje van de dag werd verzorgd door Daniël Zevenhuizen aan bord 3. Een Pirc ging over in een open Siciliaan en toen zijn tegenstander iets te enthousiast e4-e5 speelde, werkte dit als een boemerang. Daniël raapte wat losse pionnen op, ruilde de stukken en wikkelde af naar een eenvoudig gewonnen toreneindspel. Een goede partij! 3-4
 
Tot slot was Selman Ercan nog aan het proberen een stelling met een kwaliteit minder remise te houden. Ook hier een creatieve opening met pionwinst voor Selman, maar zijn tegenstander kreeg een gevaarlijke vrijpion die uiteindelijk een kwaliteit kostte. En ondanks zwaar verzet kon Selman de stelling niet drooghouden. Eindstand 3-5 voor De Waagtoren uit Alkmaar.
 
Door deze nederlaag lijkt een vijfde plaats het hoogst haalbare voor Spijkenisse 1. Maar wellicht dat we op 6 mei in Aalsmeer titelkandidaat AAS het lastig kunnen maken?

| tussenstand |

   Spijkenisse            2121 - De Waagtoren          2134  3 - 5
1. Ricardo Klepke         2215 - FM Danny de Ruiter    2322  ½ - ½
2. Erik Both              2154 - Frank van Tellingen   2258  0 - 1
3. Daniel Zevenhuizen     2103 - Rob Konijn            2129  1 - 0
4. Maurits van der Linde  2148 - Maaike Keetman        2196  ½ - ½
5. WIM Desiree Hamelink   2171 - Frank Agter           2227  ½ - ½
6. Wilmar Meijer          2036 - Jos Vlaming           2147  0 - 1
7. Jordy Lahaye           2070 - Kevin Brands          1711  ½ - ½
8. Selman Ercan           2069 - Daan Geerke           2079  0 - 1