Inloggen

Inloggen

Afgelopen zaterdag ging Spijkenisse 1 voor het eerst in de historie op pad naar Aalsmeer om daar in het strijdperk te treden tegen de Alternatieve Aalsmeerse Schaakvereniging (AAS). Het was de laatste ronde en bij winst zou AAS zeker kampioen zijn, terwijl er voor ons weinig meer op het spel stond. Meer dan een vierde plaats leek er niet in te zitten.
 
Grappig is dat in het seizoen 2005/2006 Spijkenisse 1 in de laatste ronde ook tegen AAS moest spelen (thuis, toen nog in de Zuidwester), maar met het omgekeerde belang. Toen moesten wij winnen om kampioen te worden in de tweede klasse en dat deden we dan ook, heel nipt met 4,5-3,5. Het resultaat van deze wedstrijd leek dan ook van tevoren bepaald....

 
De wedstrijd begon goed voor ons. Jordy Lahaye trof een tegenstander die in de opening heel lang nadacht. Jordy speelde snel en was op bekend terrein. Op tactische wijze wist hij een pionnetje buit te maken, kreeg twee verbonden vrijpionnen en sterke lopers en toen was het eerste punt voor Spijkenisse snel binnen. 1-0
 
Daniël Zevenhuizen ging voortvarend en actief te werk, maar zijn tegenstander counterde zijn aanval en bezorgde hem allerlei zwaktes. Daniël probeerde met een kwaliteitsoffer nog wel in troebel water te vissen, maar zijn tegenstander gaf hem geen kans meer. 1-1
 
Dit werd gevolgd door een nederlaag van Tony Zhang die een interessante partij speelde en zijn sterke tegenstander (rating 2341 en score 5 uit 5) zwaar onder druk zette. Toen Tony verzuimde pion e3 met …Le4 te blokkeren, werkte zijn tegenstander zich los en nam hij de aanval over. 1-2
 
Maar kopman Ricardo Klepke bracht de spanning in de wedstrijd weer helemaal terug. Ook hij had een sterke tegenstander (rating 2345 en score 7,5 uit 8). Ricardo begon de partij ietwat voorzichtig en verloor een pion. Met twee sterke tactische trucs wist hij deze achterstand om te zetten in een voorsprong van twee pionnen, waarna de rest techniek was. En dat is hem wel toevertrouwd! 2-2
 
Helaas moest Selman Ercan wederom een nederlaag incasseren. Na het seizoen zo goed te zijn begonnen met 3,5 uit 4, is er daarna de klad in gekomen. In deze wedstrijd kreeg hij het loperpaar, maar wel een dubbelpion. En toen zijn pionnenstructuur nog verder verslechterde was het eigenlijk vechten tegen de bierkaai. Het paard van zijn tegenstander was een stuk sterker dan zijn loper. Ondanks taai verzet was een nul niet meer te vermijden. 2-3
 
Routinier Erik Both was weer even terug van vakantie om een potje te schaken en koos voor zijn oude vertrouwde …g7-g6 (je zou bijna denken dat hij niets anders meer kan). Een strategisch interessante partij ging lang gelijk op, totdat zijn tegenstander een loper liet insluiten. In tijdnood speelde Erik het niet erg efficiënt en moest hij erg uitkijken om niet mat te hoeven zetten met loper en paard. Dat lukte hem gelukkig door af te wikkelen naar een eindspel met een paard meer, zodat de stand in de wedstrijd weer gelijk was. 3-3
 
Toen werd het echt spannend. Désiree Hamelink was heel de partij een iets mindere stelling aan het "keepen". Toen ze een schijnoffer dacht te zien, kwam ze helaas bedrogen uit. Een tussenschaakje met een pion kostte een paard en ze had ook nog de pech dat de stelling op één tempo verloren was. 3-4
 
Zodoende moest topscorer Maurits van der Linde (na deze partij: 6 uit 9) winnen om een 4-4 uit het vuur te slepen. Na een prima opening met druk op een achtergebleven pion op d7 kreeg hij ook zeker kansen in een (dubbel) toreneindspel. Of hij de winst ergens heeft gemist is zonder diepgaande analyse niet met zekerheid te zeggen, uiteindelijk moest hij na meer dan 100 zetten in remise berusten en was de nederlaag voor Spijkenisse 1 een feit. 3,5-4,5
 
En daarmee het kampioenschap voor de sympathieke gastheren van AAS, waarmee we nog gezellig een plastic glaasje champagne hebben gedronken alvorens het seizoen in de plaatselijke pizzeria te evalueren en af te sluiten!

   AAS                    2184 - Spijkenisse             2133  4½ - 3½
1. FM Jeffrey van Vliet   2345 - Ricardo Klepke          2224   0 - 1
2. FM Johannes Rudolph    2341 - Tony Zhang              2180   1 - 0
3. Aldert-Jan Keessen     2191 - Maurits van der Linde   2144   ½ - ½
4. Marc Trimp             2199 - Erik Both               2143   0 - 1
5. Paul Schrama           2215 - WIM Desiree Hamelink    2156   1 - 0
6. Ad van den Berg        2210 - Daniel Zevenhuizen      2125   1 - 0
7. Jasper van Eijk        2026 - Jordy Lahaye            2072   0 - 1
8. Ben de Leur            1947 - Selman Ercan            2020   1 - 0