Inloggen

Inloggen

Op zaterdag 16 september speelde Spijkenisse 1 haar eerste KNSB-competitiewedstrijd van het seizoen. In vergelijking met de basisopstelling van vorig seizoen, deden aan de Spijkenisse-kant vier nieuwe spelers mee: FM Matej Guid, Wilmar Meijer, Ruud van der Beek en Joey Brokaar. Erik Both, Désiree Hamelink en teamleider Gijsbert Looij waren op de wedstrijddag nog met vakantie.
Om 14.20 uur was Ruud van der Beek (bord 7) klaar met zijn partij. Met de zwarte stukken wist hij vrij eenvoudig een solide stelling te bereiken. De overwinning werd hem echter wel heel eenvoudig in de schoot geworpen, want Michel van der Stee (2030) gaf op zet 12, in een moment van onbedachtzaamheid, een stuk weg. Toch een mooie binnenkomer van Ruud na jaren van afwezigheid. 1-0

Om 16.00 uur was iedereen nog druk bezig. De tijdnoodfase was echter al in aantocht. Daniël Zevenhuizen (bord 2) leek hier het grootste slachtoffer van te worden, want op een gegeven moment had hij slechts vijf minuten voor twintig zetten en zijn tegenstander nog een uur.

Als tweede was Wilmar Meijer (bord 7) klaar. Hij kwam niet goed uit de opening en moest proberen om zwart geen aanknopingspunten te geven. De overwinning kwam echter erg onverwacht, omdat er plotseling twee pionnen werden weggegeven. Zodoende wist Wilmar zijn ‘debuut’ in Spijkenisse 1 met een overwinning te bezegelen. 2-0

Joey Brokaar (bord 8) speelde de opening niet optimaal. Het bleef echter allemaal binnen de remisemarge. Nadat de meeste stukken van het bord verdwenen, bleef er een remise-eindspel over. Een knappe prestatie, omdat zijn tegenstander +100 ratingpunten meer had. 2,5-0,5

In een onduidelijke volgorde (voor mij) waren Maurits van der Linde (bord 4) en Jordy Lahaye (bord 5) klaar. Maurits speelde erg aanvallend met de koningspionnen, maar op een gegeven moment was de aanval niet geslaagd en kwam er een counteraanval. Er had wellicht nog remise ingezeten op het eind, maar dat was niet eenvoudig te zien. 2,5-1,5 Jordy wachtte rustig af en wist een sterk centrum te creëren, omdat zijn tegenstander een vrije d-pion toestond. Deze d-pion bleek dermate cruciaal dat er een loper voor geofferd moest worden, maar dan weet je al dat het fout zit. 3,5-1,5

Tony Zhang (bord 3) stond lange tijd iets minder. Zijn tegenstander speelde echter een aantal onnauwkeurige zetten op rij, waardoor Tony gelijk kon komen. Twee zetten voor de tijdcontrole maakte de tegenstander een blunder, waardoor Tony een pion voorkwam. Dit bleek onmiddellijk een gewonnen eindspel op te leveren. 4,5-1,5

Onze nieuwe tijdelijke kopman, FM Matej Guid, werd aan het hoogste bord neergezet. Hij kwam niet lekker uit de opening en moest het initiatief aan zijn tegenstander laten. De notatie helaas is niet goed leesbaar, dus ik kan het einde van de partij, alsmede de reden van de nederlaag, niet beschrijven. 4,5-2,5

Daniël Zevenhuizen wist het initiatief te grijpen, waarna zijn tegenstander zich genoodzaakt voelde om een kwaliteit te geven. Vervolgens ontstonden er veel complicatie in de stelling. Helaas heeft uw verslaggever moeite om de notatie te lezen vanaf zet 38. Daniël wist in ieder geval te winnen. 5,5-2,5

De eerste matchpunten zijn binnen!


Spijkenisse Dubbelschaak '97 5½ - 2½
Guid , M. (Matej) Lange de, J. (Job) (2210) 0 - 1
Zevenhuizen , D.J. (Daniel) (2116) Boll , P.A.I.M. (Peter) (2156) 1 - 0
Zhang , W. (Tony) (2174) Peerlings , C.C.L. (Camiel) (2211) 1 - 0
Linde van der, M.C.A. (Maurits)(2154) Burg , B. (Brent) (2164) 0 - 1
Lahaye , J.J. (Jordy) (2083) Jansen , G.A. (Guido) (2157) 1 - 0
Meijer , W.M. (Wilmar) (2040) Meijden van der, M.C.M. (Martien)(2064) 1 - 0
Beek van der, R. (Ruud) (2059) Stee van der, M. (Michel) (2030) 1 - 0
Brokaar , J. (Joey) (2011) Meurs van, R. (Rob) (2141) ½ - ½