Inloggen

Inloggen

 
Op vrijdag 31 maart speelde Spijkenisse 3 haar laatste competitiewedstrijd van het seizoen. Het team moest minimaal gelijkspelen om het kampioenschap binnen te slepen. Hieronder kunt u het verslag lezen.
 
Vóór de wedstrijd
Het derde team heeft negen basisspelers. Helaas gaven Steven de Wilde, Bart de Glopper en Gijsbert Looij aan dat zij deze avond niet beschikbaar waren. Gelukkig waren Richard Koopman (uit het vierde team) en Mitchell de Ruijsscher bereid om in te vallen. Het was vooral bijzonder dat Mitchell meedeed, want zijn laatste officiële schaakpartij was meer dan vijf jaar geleden. Aangezien Bart dus afwezig was, had hij al zijn taken als teamleider overgedragen aan Ricardo Klepke.

Tijdens de wedstrijd
Op geen enkel moment leek het de verkeerde kant op te gaan. Steyn de Lange had op een gegeven moment moeten verliezen (duidelijk mat-in-twee), maar daarentegen had Mitchell al vrij snel een betere stelling. Toen de tegenstander van Steyn echter een onverwachtste megablunder maakte (een stuk weggeven), was het juist Steyn die de eerste overwinning van de avond behaalde. 1-0
 
Invaller Richard speelde een nuttige remise op het derde bord, dus het “opofferen” op een hoog bord pakte voordelig uit. 1,5-0,5
 
Björn Verstraate kwam niet optimaal uit de opening. In tijdnood, waarbij zijn tegenstander nog meer dan een half uur bedenktijd had, kwamen de foutjes en uiteindelijk was het niet meer houdbaar. 1,5-1,5
 
Mitchell speelde erg overtuigend. Vooral de zet Lxe6 (dan hou je een goed paard tegen een slechte loper over) was mooi gevonden. Het dame-offer op het einde zag er ook netjes uit. 2,5-1,5
 
Met een tussenstand van 2,5-1,5 moest er gekeken worden naar eventuele remise-aanboden. Villa Siu had een pion meer in een eindspel, dus zij zou minimaal remise spelen. Peter Zeeman had een stuk meer, maar de stelling was redelijk dichtgeschoven. Ook hij zou dus minimaal remise spelen. Patrick Meijer had daarentegen een verloren stelling, omdat zijn tegenstander twee pionnen meer had in een toreneindspel. Met deze kennis seinde ik aan Nick Groeneweg dat hij remise kon aanbieden, hetgeen kort daarna werd aangeboden en aangenomen. 3-2
 
Villa won inderdaad vrij snel daarna, dus toen was het kampioenschap binnen! 4-2
 
Peter had in principe door kunnen spelen, maar hij accepteerde de remise van zijn tegenstander. Wellicht was het onnodig, maar het bewijst wel dat Peter het teambelang boven het individueel belang stelt. 4,5-2,5
 
Patrick had zich nog teruggevochten en had de remise bijna binnen, maar toen hij veertig seconden nadacht over zijn volgende zet, ging hij door zijn vlag. Erg zonde, maar de teamoverwinning was gelukkig al binnen. 4,5-3,5
 
Na de wedstrijd
Om het kampioenschap te vieren werden er nog glazen wijn uitgedeeld aan de teamspelers. Zie de bijgevoegde foto voor een sfeerimpressie.

 
Al met al was het een goed seizoen. Zeven wedstrijden gespeeld en deze werden allemaal gewonnen. Volgend jaar spelen Spijkenisse 2 en Spijkenisse 3 in dezelfde klasse, namelijk de eerste klasse RSB.
 
   Spijkenisse 3           1774 - Sliedrecht 3            1729 4½ - 3½
1. Nick Groeneweg          1828 - William Gijsen          1704 ½  - ½
2. Mitchell de Ruijsscher  2053 - Jan Sulman              1646 1  - 0
3. Richard Koopman         1660 - Martijn Stoker          1672 ½  - ½
4. Bjorn Verstraate        1827 - Kees Wessels            1877 0  - 1
5. Patrick Meijer          1673 - Joost Stoker            1746 0  - 1
6. Steyn de Lange          1768 - Willem Kuiper           1739 1  - 0
7. Villa Siu               1688 - Pieter Pons             1825 1  - 0
8. Peter Zeeman            1699 - Jaap Euser              1625 ½  - ½